Down Sendromlular da ‘Biz de varız’ dedi

10-16 Mayıs Engelliler Haftası kapsamında; Bursa Osmangazi Altınova Spor Tesisleri’nde ‘Beşte devre Onda Biter’ ismiyle Altınova Gençlik Spor U14 ekibi ile Hacı Mehmet Güçlü Özel Sportmenler Spor Down Futsal ekipleri ortasında şov maçı gerçekleştirildi.

Uyum hareketlerinden oluşan aktifliğe; TFF Engelliler Uyum Heyeti Lideri Ömer Gürsoy, TFF Bursa Bölge Müdürü Atilla Dönmez, TFF Bölge Antrenörü Sinan Bür, Özel Atletler Vilayet Temsilcisi İsmail İlhan, kulüp liderleri ve antrenörleri, engelli spor kulübü atletleri, Down Sendromlu Futsal Ulusal Ekibi ve Altınova Gençlik Spor Kulübü U14 kadrosu futbolcuları katıldı.

Aktiflikte açılış konuşmasını İlyas Sarı yaptı. Avrupa Şampiyonu ve Dünya üçüncüsü takımda yer alan Down Sendromlu Futsal Ulusal Kadrosu’nun kaptanı Birkan Dikici ve ulusal sportmen Furkan Özdemir ile bir ortaya gelen Ömer Gürsoy, şov maçında da yer aldı. Gürsoy, açılış konuşmasında günün mana ve kıymetine değindi.

Gürsoy konuşmasında; TFF ailesinin 16 yıldır manisi futbolunu desteklediğini, geçmişte Lider Vekili olarak Türk futboluna yurt içinde ve dışında takviye olan TFF Lideri Servet Yardımcı’nın artık de bu geleneği sürdürdüğünü tabir etti. Gürsoy; Peru dönüşü Down Futsal Ulusal Ekibini TFF Engelli Spor Federasyonlarından Sorumlu İdare Şurası Üyesi Sayın İsmail Fazilet ile birlikte Riva’da kabul eden TFF İdare Konseyi’nin, kadroya muvaffakiyetinden ötürü özel prim verdiğini de kelamlarına ekledi.

Gürsoy ayrıyeten günün anısına Bursa’da faaliyet gösteren özel atletler, kulüp lider ile yöneticilerine ve genç futbolculara ulusal ekip forması verdi.

Bir cevap yazın