Discord Sesli Sohbet Desteği Xbox Kullanıcılarına Geliyor

Microsoft, sesli sohbet platformu Discord ile kurduğu iştirak sayesinde hizmeti Xbox Series ve Xbox One konsollarına getiriyor. Şu anda hizmet, makul Xbox Insider kullanıcıları için geçerli olacak olsa da önümüzdeki haftalarda daha fazla kullanıcıya yayılması bekleniyor.

Bu dayanak sayesinde kullanıcılar Discord’daki rastgele biriyle sesli kanallar aracılığıyla sohbet edebilecek yahut direkt bahsi geçen konsollardan küme aramaları yapabilecek. Böylelikle Discord’un taşınabilir ve PC sürümlerinde arkadaşlarınızla ilişki kurmanızı da kolaylaştıracak.

Kullanıcılar Microsoft konsollarından oyun oynarken kimin görüşmede olduğunu ve konuştuğunu görebilecek. Ek olarak sesi ayarlayabilecek ve Discord Voice ile konsolun oyun sohbeti ortasında geçiş yapabileceksiniz. Entegrasyon, kullanıcıların sohbetlere katılmalarına ve hatta Xbox’larından katılabilmelerine imkan tanıyacak.

Xbox Insider kullanıcıları tercih ettikleri konsoldaki Xbox düğmesine basarak özellikten faydalanabilecek. Daha sonra Partiler ve Sohbetler’e gidecek ve konsolda Discord Sesini Dene’yi tıklayarak özelliği kullanabileceksiniz. QR kodunu taramak için bir seçenek de var. QR kodu, Discord hesabınız ve konsolunuz ortasında iki taraflı bir irtibat kurmak için sizi Discord ve Xbox uygulamalarına götürüyor. Discord hesabınızı daha evvel Xbox’ınıza bağlamış olsanız bile bu sürecin gerçekleşmesi gerektiğini de belirtelim.

Discord, Şubat ayında ise PlayStation Network hesap entegrasyonunu duyurmuştu.