Diablo IV, Diablo Immortal Gibi Para Kazandırmaya Odaklanmayacak

Blizzard tarafından yapılan açıklamaya nazaran Diablo IV, Diablo Immortal’dan farklı bir para kazanma sistemine sahip olacak. Diablo markasının genel müdürü Rod Fergusson, Summer Game Fest sunumu sırasında oyunun en son gösteriminin akabinde “Açık olmak gerekirse D4, PC/PS/Xbox izleyicileri için tasarlanmış tam fiyatlı bir oyundur. Gelecek yıllarda, isteğe bağlı kozmetik öğeler ve tam kıssa odaklı genişletmeler etrafında sabitlenmiş olarak, lansmandan sonra inanılmaz bir içerik genişliği sunmaya kararlıyız.” tabirlerini kullandı.

Blizzard, yakın vakitte piyasaya sürülen Diablo Immortal’ı bir müddetliğine destekleme kelamı verdi, fakat bunu oyuncuların isteğe bağlı kozmetikler, güçlendirilmiş bir battle pass ve ebedi küreler satın alabilecekleri bir oyun içi pazar aracılığıyla bir premium para ünitesi kullanarak yapıyor. Oyun topluluğu ortasındaki fikir birliği, Immortal’ın bugüne kadar bir Blizzard oyununda bulunan en agresif kazanma sistemlerinden kimilerine sahip olduğu tarafında. Hatta bir karakteri mümkün olan en düzgün teçhizatla donatmak için kâfi efsanevi mücevher elde edilmesinin 10 yıl sürebileceği yahut 110.000 dolara mal olacağı öne sürülüyor.

Diablo hayranları, bu manada Immortal’ın Diablo 4’te de misal bir para kazanma sistemi seti kullanacağından kaygı ediyor. Fergusson’un açıklaması ise Diablo IV’ün Immortal’dan çok Diablo III’e daha yakın olacağını düşündürüyor.