Diablo Immortal, Çıkışından Bu Yana 24 Milyon Dolar Kazandırdı

Diablo Immortal, Appmagic‘e nazaran piyasaya sürülmesinden iki hafta sonra Blizzard’a yaklaşık 24 milyon dolar kazandırdı. Oynaması fiyatsız oyunun tıpkı vakit diliminde neredeyse 8.5 milyon kere indirildiği ve indirmelerin yüzde 26’sının ABD kaynaklı olduğu belirtildi. Blizzard’ın Diablo Immortal’dan elde ettiği gelirin büyük kısmının da Amerika’dan geldiği tabir ediliyor. Şimdiye kadar ABD’li oyuncular oyunun tüm karlarının yaklaşık yüzde 43’üne katkıda bulunmuş durumda.

Kıyaslama açısından Blizzard’ın öteki tek taşınabilir oyunu olan Hearthstone’un ise Mayıs ayında yaklaşık 5 milyon dolar kazandırdığını not olarak düşelim. Immortal’ın para kazanma sistemlerine yönelik yansılara karşın oyunun önemli bir kitlesi oluşmuşa benziyor.

Diablo markası genel müdürü Rod Fergusson kısa mühlet evvel Diablo IV’ün Immortal’dan farklı bir para kazanma sistemine sahip olacağını söylemişti. Ferfusson, oyunun Microsoft’un son Summer Game Fest sunumunda gösterilmesinden sonra, “Açık olmak gerekirse D4, PC/PS/Xbox kullanıcıları için tasarlanmış tam fiyatlı bir oyundur” diye tweet attı.