Dead Space Remake Çıkış Tarihi Açıklandı

Geçtiğimiz yıl yaz ayında resmi olarak duyurulan Dead Space Remake’in çıkış tarihi oyuncular tarafından hayli merak ediliyordu. Hatta son paylaşılan raporlarda oyunun 2023’ün birinci aylarında oyuncularla bir ortaya geleceği argüman edilmişti. Tüm bu argümanlar gündemi meşgul ederken, geliştirici firma nihayet Dead Space Remake çıkış tarihi hakkında beklenen resmi açıklamayı yaptı.

Kısa bir müddet evvel gerçekleştirilen canlı yayınla bir arada EA, Dead Space Remake‘in 27 Ocak 2023 tarihinde oyuncularla bir ortaya geleceği açıkladı. Tıpkı vakitte geliştirici firma yayınlamış olduğu kısa görüntüyle birlikte Remake versiyonda bizleri nasıl bir atmosferin beklediğini de gözler önüne serdi.

Dead Space’i sil baştan geliştirmenin kendileri için son derece eğlenceli olduğuna vurgu yapan üretimci Phillippe Ducharme, Dead Space ismine layık bir iş çıkarttıklarını ve bunun için de bir oldukça ağır mesai harcadıklarını söyledi. Remake versiyonunu orjinal imale sadık kalarak geliştirdiklerine de bilhassa dikkat çeken üretimci, oyuncuları son derece fecî ve bir o kadar sürükleyici bir oyun tecrübesinin beklediğini de müjdeledi.