Covid-19 testi pozitif çıkan Matteo Berrettini Wimbledon’dan çekildi

İtalyan tenisçi Matteo Berrettini, yeni tip corona virüsü (Covid-19) testi müspet çıktığı için İngiltere’nin başşehri Londra’da düzenlenen dönemin üçüncü grand slam tenis turnuvası Wimbledon’dan çekildiğini duyurdu.

Tek erkekler dünya sıralamasında 11. basamakta yer alan 26 yaşındaki tenisçi, toplumsal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Covid-19 testimin olumlu çıkması nedeniyle Wimbledon’dan çekilmem gerektiğini duyurmaktan ötürü üzgünüm.” bilgisini verdi.

Berrettini, “Grip semptomları yaşadım ve son birkaç gündür izole oldum. Semptomlar şiddetli olmamasına karşın rakiplerimin ve turnuvaya katılan öteki herkesin sıhhatini ve güvenliğini korumak için bu sabah bir test daha yaptırmanın kıymetli olduğuna karar verdim.” tabirlerini kullandı.

İtalyan tenisçi, “Hissettiğim çok hayal kırıklığını anlatacak söz bulamıyorum. Bu yılki hayalim bitti lakin daha güçlü döneceğim. Dayanaklarınız için teşekkürler.” açıklamasını yaptı.

Dün de dünya 17 numarası 33 yaşındaki Hırvat atlet Marin Cilic, Covid-19 testi müspet çıktığı için Wimbledon’dan çekildiğini açıklamıştı.