Cisco Türkiye, Cisco Live 2022’de Tanıtılan Teknolojileri Anlattı

CISCO Türkiye Genel Müdürü Didem Duru, Cisco’nun bu hafta düzenlenen Cisco Live 2022 etkinliğinde duyurduğu yeni teknolojileri ve inovasyonları paylaştı.

Didem Duru, Cisco Türkiye CTO’su Ümit Aşkan ve Kurumsal ve Ticari Segmentler Satış Müdürü Nevcihan Matur ile birlikte İstanbul’da basın mensuplarıyla bir ortaya geldi. Duru, makroekonomik baskıların, jeopolitik zorlukların ve pandeminin dünya genelinde dijitalleşme sürecini hızlandırdığına işaret ederek, bu sürecin şirketleri 4 ana mevzuya odaklanmaya yönelttiğini vurguladı: 1) Uygulamaların tekrar tasarlanması. 2) Giderek daha yaygınlaşan hibrit işgücünün desteklenmesi. 3) Altyapının dönüştürülmesi. 4) Bilgilerin ve iş modellerinin inançlı hale getirilmesi.

Cisco olarak müşterilerine bu 4 başlıkta da her türlü dayanağı sağladıklarını kaydeden Didem Duru, şunları söyledi: “Cisco olarak önceliğimiz müşterilerimizin dijital çeviklik kazanabilmeleri için irtibat kurmalarına, güvenliği ve otomasyonu sağlamalarına yardımcı olmak. Buna, hibrit çalışmayı mümkün kılan iş devamlılığı ile işyeri, iş gücü ve iş yükleri genelinde Sıfır İnanç modeli ile güvenliği sağlamak da dahil. Rastgele bir kullanıcıyı rastgele bir uygulamaya ve rastgele bir buluta bağlıyor, şirket içi ve bulut ortamlarında bulut operasyonları sunuyoruz. Fakat tahminen de en kıymetlisi, altyapıdan uygulamaya kadar eşsiz içgörüler ve gözlemlenebilirlik sağlıyoruz.”

İşte Cisco Live’da duyurulan inovasyon ve teknolojilerden öne çıkanlar:

Cisco varsayıma dayalı ağlar

Cisco, son 30 yıldır interneti güçlendiriyor ve dünyayı bağlıyor. Ağlar, performans ve güvenilirliği korumak için problemleri tespit etmek ve bunlara reaksiyon vermek için gelişmiştir. Bir sonraki kıymetli adım, ağların meseleleri daha gerçekleşmeden iddia etmesidir. Bu şimdiye kadar güç olan bir şeydi. Varsayıma Dayalı Ağlar ile Cisco, uygulama sıkıntılarını gerçekleşmeden evvel öngörerek yeni bir güvenilirlik ve performans seviyesi sağlıyor.

Cisco, son iki yıldır kestirime dayalı yazılım motorları oluşturmakta ve test etmektedir; Birinci müşteri testleri, Cisco teknolojisinin uygulama problemlerini yüksek doğrulukla varsayım edebildiğini ve BT takımlarının yükünü büyük oranda hafiflettiğini gösteriyor. Cisco, Varsayıma Dayalı Ağlar teknolojisini, portföyü genelinde entegre, kullanımı kolay SaaS (servis olarak yazılım) tekliflerinde sunmayı ve bu teknolojiyi her ölçekten şirket için erişilebilir hale getirmeyi planlıyor.

Modern işletmeler için yeni teknolojiler

Cisco Live konferansında Cisco, kuruluşların günümüzün hibrit dünyasında gereken üretkenliği, esnekliği ve çevikliği sağlamasına yardımcı olan ağ bağlantısı, güvenlik, iş birliği ve optimize edilmiş uygulama yazılımı portföyündeki yeni teknolojileri paylaştı.

  • Birleşik tecrübeler: Cisco, Cisco Meraki, Cisco Catalyst ve Cisco Nexus portföylerinde birleşik bir tecrübe sağlayan yeni bulut idaresi özellikleri ile WAN performansının gelişmiş optimizasyonu için yeni bir Cisco ThousandEyes eserini duyurdu.
  • Güvenlik esnekliği: Cisco, her hal ve boyuttaki kuruluşlar için inançlı erişim ve temas sağlayan global, bulut tarafından sunulan, entegre bir platform için yeni stratejisini açıkladı. Cisco, dalın en eksiksiz portföyündeki yeniliklerle Güvenlik Bulutu vizyonunu gerçekleştirmek için adımlar atıyor.
  • Güçlendirici, ilişkili bir hibrit iş tecrübesi: Dalın hibrit çalışma için birinci telefonu olan Cisco Görüntü Phone 8875, üretkenliği en üst seviyeye çıkarmakta ve ağır toplantı trafiğinin yol açtığı yorgunluğunu azaltmakta. Webex Events, çevrimiçi etkinliklerde lisan mahzurlarını aşmak için sesten sese gerçek vakitli çeviri yapabilir. Salesforce ve Oracle Eloqua da daha yüksek üretkenlik için esnek iş akışları sağlamak üzere Webex Events’e entegre edilmiştir
  • Yeniden tasarlanan bir uygulama tecrübesi: Cisco, giderek daha karmaşık mimarilere ve hizmetlere dayanan çağdaş uygulamalar için yeni bir bulut-yerel gözlemlenebilirlik platformu olan AppDynamics Cloud’u piyasaya sürdü. Sadelik, kullanılabilirlik ve sezgisellik için tasarlanan bu sistem, BT gruplarının, günümüzde işletmeler, tüketiciler ve son kullanıcılar tarafından talep edilen kusursuz dijital tecrübeleri sunmasını sağlıyor.
  • Yeni fiyatsız açık kaynaklı, API öncelikli geliştirici tahlilleri: Uygulamalar artık yalnızca markanın bir uzantısı yahut müşterilerin ilgisini çekmek için ek bir kanal olmaktan çıkıp işin şahsen kendisi haline geldi. Cisco’nun Panoptica ve Calisti uygulaması, daha süratli uygulama geliştirme döngüleriyle sonuçlanan ve işletmelere inanılmaz dijital tecrübeler için kritik olan çağdaş uygulama kontağı, güvenlik ve gözlemlenebilirlik sağlayan buluta mahsus, API öncelikli araçlar paketine en son eklenen uygulamalar oldular.