Catalyst Black, iOS ve Android İçin Yayınlandı

Vainglory ile tanınan Harika Evil Megacorp bu yılın başlarında iPhone 13 lansmanı sırasında Catalyst Black isimli yeni savaş oyununu tanıtmıştı. Oyun sonunda iOS ve Android kullanıcıları için resmi olarak çıkmış durumda.

Oyun, oyuncuları güçlü silahlar seçebilecekleri ve yeteneklerini değiştirebilecekleri yeni destansı savaşlar dünyasına götürüyor. Oyunda her ikisi de oyuncuya karşı oyuncu modları olan Slayer ve Hydra mevcut. Slayer modunda, kazanana kadar puan kazanmak için düşmanları yenmeniz gerekiyor. Birinci evvel 25 düşmanı öldüren ekip kazanıyor. Hydra modunda ise oyuncular büyük bir işverenle karşı karşıya kalırken birebir vakitte birbirleriyle savaşabiliyor.

Düzey atladıkça, güçlendirilebilecek yeni silahların ve yeteneklerin kilidi açılıyor. Infuse ile oyunun silahları için yeni yeteneklerin kilidini açmak üzere maçlar sırasında bulduğunuz kaynakları kullanabiliyorsunuz. Marifetlerini daha süratli geliştirmek isteyenler oyunun premium para ünitesi olan Mark’ları satın alabilecek.

Kullanıcılar, çevrimiçi oynamak için en fazla 500 arkadaş ekleyebilecek. Sesli sohbet ile özel bir “Parti” oluşturma seçeneği de mevcut. Arkadaşlarınız bir maç oynarken süratlice onlara katılmak da mümkün.

Oyunun dokunmatik ekran düşünülerek oluşturulduğunun altı çiziliyor. iPhone ve iPad’lerde 120 FPS modu da bulunurken pil ömründen tasarruf etmek için grafik kalitesi düşürülebilecek.

Catalyst Black, App Store ve Google Play Store üzerinden fiyatsız olarak indirilebilir.