Beşiktaş’ta Alex Teixeira ile yollar ayrılıyor! O transferler sonrası…

Beşiktaş’ta gelecek dönem atılımları üst üste geldi. Siyah-beyazlılar, Wolverhampton ile mukavelesi sona eren Romain Saiss’le anlaştı. Gedson Fernandes gruba dahil edildi. Siyah-beyazlılarda bütçe yaratmak için gruptan ayrılması beklenen deneyimli oyuncuyla kontrat feshinin gündeme geldiği kaydedildi.

SAISS’İN MALİYETİ AÇIKLANDI

Beşiktaş’ın yeni transferi Romain Saiss, Asbaşkan Emre Kocadağ ve Beşiktaş Futbol A.Ş. Genel Müdürü Ceyhun Karı ile birlikte yeni mukaveleye imza attı.

Bir yılı opsiyonlu olmak üzere üç yıllık kontrata imza koyan Faslı oyuncu, 1 milyon 800 bin euro garanti para ve karşılaşma tipine nazaran maç başına azami net 12 bin 500 euro maç başı fiyat alacak.

Saiss, “Gerçekten çok memnunum, zira Beşiktaş yıllardan beri bildiğim bir ekip. Avrupa’da, Türkiye’de her vakit üst sıralara oynayan çok başarılı bir takım” sözünü kullandı.

Türkiye’de, İstanbul’da oynamış birçok arkadaşının bulunduğunu lisana getiren yeni transfer, “Onlardan daima olumlu şeyler duydum. Onlardan en değerlisi Ghezzal.

Kendisi bana İstanbul’la ilgili çok olumlu şeyler söyledi. Buraya geleli daha birkaç gün oldu, kenti tam göremedim. Lakin önümde uzun yıllar var ve İstanbul’un keyfini çıkaracağım” dedi.

Kendisi bana İstanbul’la ilgili çok olumlu şeyler söyledi. Buraya geleli daha birkaç gün oldu, kenti tam göremedim. Fakat önümde uzun yıllar var ve İstanbul’un keyfini çıkaracağım” dedi.

GEDSON’DAN TARAFTARA MESAJ

Beşiktaş Kulübü, Portekizli orta saha oyuncusu Gedson Fernandes’i takımına kattığını açıkladı.

Transfer çalışmalarını sürdüren Beşiktaş, Romain Saiss’in akabinde Portekizli futbolcu Gedson Fernandes’i renklerine bağladığını bildirdi.

Siyah-beyazlı kulüp transferi, toplumsal medya hesabından Fernandes’in “Önümüzdeki haftayı bekleyin” bildirisini verdiği bir görüntü ile duyurdu.

EMİRHAN’LA 3 YIL DAHA

Beşiktaş, genç futbolcusu Emirhan İlkhan’ın mukavelesini yeniledi. Siyah-beyazlı kulüp 18 yaşındaki oyuncunun kontratını 2024-2025 dönemine kadar uzattı.

Emirhan İlkhan, Lider Ahmet Parıltı Çebi ve Asbaşkan Emre Kocadağ ile Vodafone Park’ta biraraya gelerek transferine son noktayı koydu. Çebi, genç oyuncuya muvaffakiyetler diledi.

3 MİLYON EUROLUK CAN SIKINTISI

Milliyet’in haberine nazaran, Şampiyonlar Ligi nedeniyle geçen dönem takıma değerli yatırımlar yapan lakin bunun karşılığını alanda alamayan Beşiktaş, bu dönem bunun zahmetini kıymetli oranda yaşayacağa benziyor. Bilhassa Alex Teixeira’nın parası değerli oranda can sıkacak.

Kiralık bulunan Pjanic ve Batshuayi ile yollarını ayırmasına karşın, bir yıl daha mukavelesi bulunan Alex Teixeira ile yola zarurî olarak devam eden siyah – beyazlı idare, yüksek maaşı nedeniyle Alex ile de yolları ayırmanın planlarını yapmaya başladı.

Kimseyi zorla göndermek istemeyen Beşiktaş İdaresi, yıllık 2 milyon 750 bin euro garanti fiyat alan, bonuslarla 3 milyon euroya yaklaşan Brezilyalı futbolcuya teklif gelmezse, karşılıklı anlaşarak ayrılmaya sıcak bakıyor.

Beşiktaş’a geldiği günden beri bu futbolcuyla ilgili olarak pek olumsuz bir kanısı olmayan Valerien Ismael ise, maddi dertler nedeniyle idarenin Alex ile ayrılma planına kırmızı ışık yakmıyor.

PERFORMANS ÖNEMLİ

Şu ana kadar şimdi net bir teklif almayan Beşiktaş İdaresi, bu bahiste çabuk etmeyecek. Teixeira’nın kamp ve İspanya’daki hazırlık maçları performansını da beklemeyi planlayan idare, kamp raporundan sonra net planlamasını yapacak.

TFF’nin açıklayacağı limiti kısmen varsayım edebilen siyah – beyazlı idare, genç yerli ve yabancı oyuncuların transferi için bu ayrılığı gerçekleştirmeye çalışacak.