BEŞİKTAŞ HABERİ: Romain Saiss’ten Valerien Ismael sözleri! “Onunla çalışacak olmak…”

Beşiktaş, Faslı futbolcu Romain Saiss’i renklerine bağladı. Siyah-beyazlı kulüp ile 2+1 yıllık mukavele imzalayan Faslı oyuncu, kulübün medya takımına açıklamalarda bulundu.

“HAYATIMIN YENİ BİR PERİYODUNA BAŞLIYORUM”
Beşiktaş’ın kendisine olan ilgisini duyduğunda heyecanlandığını lisana getiren Romain Saiss, “Gerçekten çok memnunum, zira Beşiktaş yıllardan beri bildiğim bir ekip. Avrupa’da, Türkiye’de her vakit üst sıralara oynayan çok başarılı bir kadro Beşiktaş. Transfer teklifini, Beşiktaş’ın bana olan ilgisini birinci duyduğum vakit önemli manada heyecanlandım, memnun oldum. Bu heyecanım burada sonlandı. Beşiktaş’ın futbolcusu oldum artık. Hayatımın yeni bir periyoduna başlıyorum ve burada çok başarılı olacağıma ve herkese en güzelini göstereceğime inanıyorum. İstanbul’a evvelden bir sefer gelmiştim. Wolverhampton’da oynarken Avrupa Ligi maçı için geldiğimde stadı görmüştüm, fakat kâfi değil. İstanbul ile ilgili çok uygun niyetlere sahibim. Türkiye’de İstanbul’da oynamış birçok arkadaşım var. Onlardan daima müspet şeyler duydum İstanbul’la ilgili. Onlardan en değerlisi Rachid Ghezzal. Kendisi bana İstanbul’la ilgili çok olumlu şeyler söyledi. Buraya geleli daha birkaç gün oldu kenti tam göremedim. Lakin önümde uzun yıllar var ve İstanbul’un keyfini çıkaracağım” tabirlerini kullandı.

“KENDİSİ İLE ÇOK UYGUN BİR İRTİBATIMIZ VAR”
Beşiktaş Teknik Yöneticisi Valerien Ismael’in oyun anlayışını bildiğini de söyleyen Saiss, “Hocamızın futbol mesleği çok büyük. Çok düzgün bir oyuncuydu kendisi. Onun üzere deneyimli bir hocayla çalışmak benim için çok bedelli. İngiltere’deki hocalık mesleğinde de çok başarılı oldu. Çok büyük beklentiye sahip olmayan gruplarda güzel işler çıkardı. Kadrosunu her vakit geliştiren bir yapıya sahip bir hoca. Bu manada onun hocalık muvaffakiyetini beğeniyorum. Kendisi ile çok düzgün bir irtibatımız var. Benden beklentilerini biliyorum. Çok çalışmamı isteyen bir hoca. Oyun anlayışını biliyorum. Onunla çalışacak olmaktan ötürü da çok heyecanlıyım” biçiminde konuştu.

“TARAFTARLARLA ÇOK UYGUN BİR İKİLİ OLACAĞIZ”
Transferinin gerçekleşmesindeki en büyük etkenlerden bir adedinin de siyah-beyazlı taraftarlar olduğunu lisana getiren Romain Saiss, “Beşiktaş’a gelmemde en büyük etkenlerden biri de çok büyük taraftara sahip olması. Beşiktaş’ın coşkulu, tutkuyla grubunu destekleyen ve savaşan bir grup isteyen taraftara sahip olması benim buraya gelmemdeki en büyük sebeplerden biri. Biliyordum bu türlü bir taraftara sahip olduğunu, çok özel bir taraftar. Benim oyun anlayışımda maç kaybedilebilir, berbat oynanabilir lakin makûs savaşılamaz. Savaşmadan maç kaybedilmez. Ben son düdüğe kadar savaşan, çarpışan bir oyuncuyumdur. Beşiktaş taraftarı da bunu alanda görecektir merak etmesinler. Ben de bu türlü bir taraftara sahip olduğum için çok memnunum. Ben de grubunu doksan dakika destekleyen savaşmasını isteyen taraftarın önünde nitekim daha motive oynuyorum. O yüzden taraftarlarla çok âlâ bir ikili olacağız” dedi.