Bağımsız Oyun Stüdyosu Semruk Games’ten Oyun Ekosistemine Güçlü Giriş

Geçtiğimiz ekim ayında kuruluş süreçlerini tamamlayarak faaliyetlerine başlayan Semruk Games, ekosistemin tezli oyuncularından biri olmaya hazırlanıyor. Monster Notebook Kurucusu ve CEO’su İlhan Yılmaz’ın kurucusu olduğu stüdyo, Türkiye’den dünyaya açılan milletlerarası bir oyun şirketi olma maksadıyla yola çıktı.

Yaklaşık 20 bireyden oluşan grubuyla yola çıkan stüdyo, ismini çeşitli mitolojilerde kuvvetli, sağlam, güçlü üzere kavramlarla özdeşleşen çift başlı yırtıcı bir kuş olan Semruk’tan alıyor. Oyun geliştirme süreçlerine taşınabilir oyunlarla başlayan stüdyo, ilerleyen süreçte PC ve konsol oyunları üretmeyi planlıyor.

Konuyla ilgili açıklamada bulunan İlhan Yılmaz, “Oyun üzere, kaynağını beşere dair çok temel yapılardan alan, hayatın içinden bir olgunun tekrar beşere dair problemleri düzgüne dönüştürecek bir potansiyel taşıdığına inanıyoruz. Temelinde derin ve manalı bir öykü yatan her oyunun ilgi çektiği ve daha çok oyuncuya ulaştığı bilinen bir gerçek. Semruk Games olarak, oyunun dönüştürücü gücünü geleceğe istikamet veren bir fırsat olarak kıymetlendiriyoruz. Oyunların tesir gücü yüksek bir pahaya sahip olması, anlatmak istediğimiz kıssaların geniş kitlelere ulaşmasına eşsiz bir imkân sağlıyor. Stüdyomuzun kuruluş basamaklarını geçtiğimiz ekim ayında tamamladık, alanında uzman takımımızla çıktığımız bu yolda vakit içinde büyüyeceğimize ve çok başarılı işlere imza atacağımıza inanıyoruz” dedi.

İlhan Yılmaz

Kayra Keri Küpçü

Semruk Games Yönetici İmalcisi Kayra Keri Küpçü ise “Oyun bölümü artık 7’den 70’e her yaştan, her sosyo-ekonomik kümeden bayan ve erkek kullanıcıları içine alan, süratli büyümesiyle yatırımcıların dikkatlerini çeken bir bölüm. Semruk Games olarak herkese hitap eden oyunlar üreterek bu büyümeye manalı bir katkı sunmak için bir ortaya gelmiş, tutkulu bir takımız. Bu tutkuyu birinci etapta taşınabilir platforma üreteceğimiz oyunlarla, ilerleyen süreçlerde PC ve konsol oyunlarıyla milletlerarası ekosistemde ses getirecek bir muvaffakiyete dönüştürmeyi hedefliyoruz. Türkiye’den çıkan büyük bir oyun stüdyosu olma seyahatimizden bizimle birlikte yürümek isteyen, oyun dünyasındaki yenilikleri ve gelişmeleri yakından takip eden arkadaşları yanımızda görmek isteriz” dedi.