ASUS, Yeni Taşınabilir SSD Kutusu TUF Gaming A1’i Duyurdu

ASUS, en yeni taşınabilir 2242 / 2260 / 2280 biçimlerindeki SSD’lere askeri sınıf müdafaa sağlayan TUF Gaming A1 taşınabilir SSD kasasını duyurdu.  Hem M.2 NVMe® PCIe® hem de SATA SSD’lere dayanak veren bu kasa, M.2 Q-Latch ile kolay suram imkânı da veriyor. USB 3.2 Gen 2×1 Type-C® bağlantısı ise 10 Gbps’e kadar yüksek bilgi transfer suratı sunuyor.

Şık bir dizayna sahip olan TUF Gaming A1, MIL-STD-810H ve IP68 standartlarını karşılıyor. Böylelikle her gün karşılaşılabilecek darbelere, toza ve sıvı dökülmesine karşı muhafaza sunuyor. Depolama kapasitesini genişletmek isteyenlere harika bir seçenek sunuyor. Ayrıyeten oyunlar, geniş evrakları yedekleme ve 4K içerikler oluşturma için de uygun bir tahlil sağlıyor.

TUF Gaming A1’de PCIe NVMe ve SATA arayüzleri bulunuyor. Esere 2 TB M.2 2242 / 2260 / 2280 biçimli SSD’ler yerleştirilebiliyor. Yenilikçi Q-Latch sayesinde SSD takıp çıkarmak çok kolay. Hem de özel bir alete gerek duymadan. Bu kolay kilit düzeneği vida gerekmeden sürücüyü sabitlemeye yarıyor.

USB 3.2 Gen 2×1 Type-C ilişkisi 10 Gbps’e varan data suratı sunuyor. SATA SSD’ler ise 6 Gbps azamî süratle kesintisiz ve verimli transfer imkânı veriyor. Data kopyalama ve aktarma süreçleri bu sayede çok kısa müddette tamamlanabiliyor.

TUF Gaming A1, ismini hak etmek için kuvvetli MIL-STD-810H ve IP68 dayanıklılık testlerinden geçti. Dayanıklığı ölçmek için test aygıtları yüksekten yere bırakıldı, suya batırıldı, toza ve kire maruz bırakıldı. Bu testlerle kullanıcılar TUF Gaming A1’in kazara darbelere, sıvı dökülmelerine ve toza karşı güçlü olduğundan emin olabiliyor.

Ürünle birlikte gelen USB-C kablosu taşınabilir aygıtlarla, dizüstü ve masaüstü bilgisayarlarla, en son kuşak PlayStation® ve Xbox oyun konsollarıyla birlikte kullanım imkânı sunuyor.