Altın kardeşler

Gaziantep’te başlayan 57. Avrupa Büyükler Karate Şampiyonası’nda Eltemur kardeşler iki altın madalya ile göğsümüzü kabarttı. Şahinbey Spor Salonu’nda düzenlenen tertipte bayanlar kumite 68 kilodaki ulusal atletimiz Eda Eltemur, Slovakya’dan Miroslava Kopunova’yı 2-0 yenerek altını boynuna taktı. Eda, “Geçen yıl da Avrupa Şampiyonası’ndaki birinci madalyayı ben kazanmıştım. Bu yıl hoş bir açılış yaptım” dedi.

İKİLİ ZAFER GELDİ
Gaziantep’teilk altın madalyayı alan Eda Eltemur’dan sonra ağabeyi Erman Eltemur, sahne aldı. Ağabey de altın madalyayı kazandı ve Eltemur ailesi Türkiye’ye Avrupa şampiyonluğunu getirdi. Erkekler kumite 75 kilo finalinde ulusal atletimiz Erman Eltemur, İngiltere’den rakibi Brandon Brian Wilkins’ı 3-1 yenerek kız kardeşi Eda Eltemur’la birlikte altın madalyaları çiftleyip Avrupa Büyükler Karate Şampiyonası’nda doruğa ismini yazdırdı.

ANLATILMAZ BİR HİS
ErmanEltemur, ağabey-kardeş şampiyon olduklarını vurgulayarak memnunluğunu şu sözlerle lisana getirdi: “Anlatılmaz bir his. Kız kardeşim Eda ile bir arada altın madalya aldık. Hakikaten çok çalıştık ve istedik. Çok şükür nasip oldu. Daima altınlarla devam etmek istiyorum. Daha çok çalışacağız. Sorumluluğumuzun da farkındayız. İnşallah bu halde devam edecek.”

4 ALTIN MADALYA DAHA
Şampiyonada 4 atletimiz daha altın madalya kazandı. Erkekler katada Ali Sofuoğlu, İspanyol Capdevila’yı, kumitede 60 kiloda Eray Şamdan, İtalyan Crescenzo’yu, 67 kiloda Burak Uygur, Yunan Xenos’u ve 50 kiloda Serap Özçelik Arapoğlu, İtalyan Erminia’yı yenerek altın madalya kazandılar.