Alt liglerden haberler (21.06.2022)

KAPPEL PENDİK’TE
Tarihindeilk sefer 1. Lig’de gayret edecek Pendikspor, son olarak Altay forması giyen Leandro Kappel’i renklerine bağladı. 32 yaşındaki sağ kanat, Pendikspor tarihinin birinci yabancı oyuncusu oldu. 2016 yılından bu yana Türkiye’de forma giyen Kappel, Denizli’de 60 maçta 14 gol attı. Altay’da ise 131 maçta 25’er gol ve asistlik performans gösterdi.

LIS’İ BEĞENDİ, ADA’YA GÖTÜRDÜ
Göztepe’dehisselerin yüzde 70’ini devralacak Rasmus Ankersen, tıpkı vakitte Southampton’ın da ortağı pozisyonunda. Göztepe’yle birinci ilgilendiği devirde Altay kalecisi Mateus Liz’i İzmir’de izleyip beğenen Danimarkalı iş insanı, 25 yaşındaki Polonyalı eldiveni Southampton’a transfer etti.

RİZESPOR’DA TURGUT DÖNEMİ
ÇaykurRizespor’da başkanlığa İbrahim Turgut seçildi. Tek aday olarak giren Turgut, “Bugün dört elle kadroya sahip çıkmalıyız. İdare, kadro ve taraftarı bir bütündür. Bağlantısı güçlendirerek topluluğun tüm paydaşları ile fikir alışverişi içinde olacağız” dedi. Vazifesi devreden Tahir Kıran ise “Bu bir bayrak yarışı. Her türlü takviyesi vereceğiz” sözlerini kullandı.

ADANA’DAN İKİLİ İMZA
Adanaspor, takımını iki oyuncuyla güçlendirdi. Turuncu-beyazlılar, orta saha Özcan Aydın ve kaleci Hasan Hüseyin Akınay’ı transfer etti. Geçen dönem Somaspor’da oynayan 24 yaşındaki Özcan, 36 müsabakada 8 gol ve 1 asistle oynadı. 28 yaşındaki eldiven Hasan ise Çorum’da 35 maçta 13 defa kalesini gole kapatarak dikkat çekti.

KALOĞLU DEVAM EDİYOR
Altay’dageçen dönem bitime 8 hafta kala vazifeye gelen teknik yönetici Sinan Kaloğlu, kadronun başında kalacak. Ayrılması gündeme gelen 41 yaşındaki hoca, gelecek haftadaki birinci egzersizde işbaşı yapacak.

BATUHAN BODRUM’A
Bodrumspor, G.Saraylı Batuhan Şen’e kanca attı. Geçen dönem Menemenspor’da kiralık olarak forma giyen 23 yaşındaki file bekçisini kiralamak için teşebbüslere başladı.