Aktüel haberler (19.06.2022)

SULTANLAR KUVVETLİ VIRAJDA

AMilli Bayan Voleybol Kadrosu, FIVB Milletler Ligi’nde 22 saat içinde 2 maça çıkacak. “Filenin Sultanları”, Brezilya’nın başşehri Brasilia’da oynadığı ikinci hafta etabı karşılaşmalarında Almanya ve Güney Kore ile karşılaşacak. Ulusallar, ikinci hafta etabındaki 3. uğraşında bugün 00.00’da Almanya ile kozlarını paylaşacak. Ay-yıldızlı grup, yarın ise son maçında ise 22.00’de Güney Kore ile kapışacak.

TÜRKOĞLU’NDAN MESAJ

TBF Başkanı Hidayet Türkoğlu, Babalar Günü münasebetiyle kutlama bildirisi yayımladı. Türkoğlu, “Başta sevgili babam olmak üzere, bütün babaların ve muhtaçlık duyduğu anda bir cana baba şefkatiyle yaklaşıp sahiplenen herkesin Babalar Günü’nü gönülden kutlarım” dedi.

SİMGE İLE DEVAM

Eczacıbaşı Bayan Voleybol Ekibi’nde ulusal oyuncu Simge Aköz’ün kontratı yenilendi. Açıklamada, “Takımımızın kaptanı Simge’yle 2024-25 dönemi sonuna kadar birlikte çalışacağız. Kaptanımızla birlikte birçok başarılara imza atacağımıza inanıyoruz” denildi.

FABREGAS AYRILDI

Ligue 1 grubu Monaco, İspanyol futbolcu Cesc Fabregas’ın ekipten ayrıldığını açıkladı. Toplumsal medya hesabından yapılan paylaşımda, Ocak 2019’dan bu yana Monaco forması giyen ve kontratı sona eren 35 yaşındaki orta saha oyuncusuna teşekkür edildi.