Aktüel haberler (17.06.2022)

SULTANLAR KAYIP
Ulusal Bayan Voleybol Ekibi, FIVB Milletler Ligi’nin 2. haftasının birinci maçında konuk olduğu Brezilya’ya 3-1 yenildi. Birinci seti 25-19 kazanan ulusallar, 25-23, 25-23, 25-23’lük setlerle kaybetti. Ay-yıldızlılar, ikinci maçında 18 Haziran Cumartesi günü Sırbistan ile karşılaşacak.

EFES İLE F.BAHÇE
THYAvrupa Ligi ve ULEB Avrupa Kupası’nda gelecek dönem gayret edecek gruplar belirlendi. THY Avrupa Ligi’nde Anadolu Efes ve Fenerbahçe Beko, ULEB Avrupa Kupası’nda ise Frutti Extra Bursaspor ve Türk Telekom, önümüzdeki dönem Türkiye’yi temsil edecek ekipler oldu.

RUSLAR TEKRAR YOK!
THYAvrupa Ligi’nde 2022-2023 döneminde çaba edecek 18 ekip aşikâr oldu. Rus kadroları, 2022-2023 döneminde da tertipte yer alamayacak. Sırp takımı Partizan ile İspanyol temsilcisi Valencia Basket, wildcard ile Euroleague’e katıldı.

GELENEK BOZULMADI
SakaryaSapanca’daki ‘Okullararası Kürek Türkiye Şampiyonası’nda Adana ÇEAŞ Anadolu Lisesi’nin A Genç Erkek Kürek Kadrosu Türkiye şampiyonu oldu. B Genç Erkek Kürek Grubu ve B Genç Kızlar Kürek Kadrosu da Türkiye 2’nciliğini kazandı. ÇEAŞ Anadolu Lisesi Vücut Eğitimi Öğretmeni Tekin Müştekin, “Bizlere bu gururu yaşatan öğrencilerimize çok teşekkür ediyorum” dedi.

EFELER’İN RAKİPLERİ BELLİ
A MilliErkek Voleybol Kadrosu 2023 Avrupa Şampiyonası Elemeleri’nde A Kümesi’nde Azerbaycan ve Danimarka ile eşleşti. Küme birincisi ile en yeterli 5 küme ikinci olan finallere çıkacak. Birinci maç 6 Ağustos’ta Bakü’de. 10 Ağustos’ta Danimarka’yı ağırlayacak ulusallar, 14 Ağustos’ta rakibine konuk olacak. 17 Ağustos’ta ise Azerbaycan’ı ağırlayacak.