Adobe Lightroom İçin Video Desteği Geldi

Adobe Lightroom en son güncellemesi ile çok istenen bir özellik aldı. Lightroom uygulaması bundan bu türlü görüntü takviyesini de kullanıcılarına sunuyor. Böylelikle fotoğraflar için kullandığınız görüntü düzenleme denetimlerinin birebirini kullanabilecek ve hatta ikisi ortasında ayarları kopyalayıp yapıştırabileceksiniz.

Ayrıca görüntüde Premium Ön Ayarlar ve Lightroom’un yapay zeka takviyeli Önerilen Ön Ayarları da dahil olmak üzere rastgele bir ön ayarı kullanabileceksiniz. Ek olarak artık bir klip başından ve sonundan itibaren temel kırpma da destekleniyor. Yeni özelliğin, Lightroom Classic için değil yalnızca Lightroom için geçerli olduğunu da belirtelim. Classic, kitaplık modunda sonlu görüntü düzenlemeyi ve kırpmayı destekliyor fakat Geliştirme modülünde gelişmiş düzenlemeyi desteklemiyor.

Hem Lightroom hem de Lightroom Classic için çok kullanışlı bir öteki yeni özellik de Ön Ayar Ölçüsü Kaydırıcısı. Bu, bir ön ayarın ölçüsünü üst yahut aşağı çevirmenize ve yapmış olabileceğiniz öteki düzenlemelerle karıştırmanıza müsaade veriyor. Adobe ayrıyeten fotoğrafın muhakkak bir kısmını, bilhassa de başlangıç ​​olarak gökyüzü ve objeleri hedefleyen Uyarlanabilir Ön Ayarlar’ı da tanıttı.

Diğer yeni özellikler ortasında ise yeni Premium ön ayarlar, yapay zeka takviyeli kırmızı göz giderme, en uygun fotoğrafı seçmenize yardımcı olacak bir karşılaştırma görünümü, yapay zeka maskelerinin toplu kopyalanması/yapıştırılması ve daha fazlası yer alıyor.