Acer’dan İnce ve Hafif Laptop: TravelMate P6

Profesyoneller için üretilen Acer TravelMate P6 (TMP614-51T), iş seyahatleri için ülkü olan sağlam, ince ve hafif kasası ile öne çıkıyor. 18 saate varan pil ömrü, süratli şarj özelliği ve üst düzey güvenlik yetenekleri ile dikkat çeken dizüstü bilgisayar, hareket halindeyken kullanımda yaşanabilecek darbe, düşme ve başka aksiliklere karşı dayanıklılığı ile de kullanıcıların hayatını kolaylaştırıyor.

Acer’ın güçlü, inançlı ve uzun pil ömrüyle dikkat çeken dizüstü bilgisayar serisi TravelMate P6 (TMP614-51T), Intel® Core™ i7 işlemcisi, 512 GB PCIe SSD depolama alanı, 8 GB RAM kapasitesi ve 24 GB’a kadar DDR4 belleği ile TravelMate P6 ile çoklu misyonları çarçabuk gerçekleştirmek mümkün hale geliyor.

TravelMate P6’ın, ince ve taşınabilir olmanın yanı sıra 16,6 mm kalınlığı ve 1,13 kg tartısıyla son derece hafif olan kasası, birebir kalınlıktaki standart alüminyum alaşımlı kasalara nazaran daha güçlü ve daha hafif olan bir magnezyum-alüminyum alaşımdan oluşuyor. 14 inçlik FHD ekrana sahip TravelMate P6’nın IPS paneli, 170 dereceye kadar manzara açılarında gerçek renkleri görüntüleyebiliyor. Aygıtın daha kolay içerik paylaşımı için dümdüz yatırılmasını sağlayan 180 derecelik menteşe dizaynından faydalanarak birlikte çalışmayı kolaylaştırıyor.

TravelMate P6’nın 18 saate varan uzun pil ömrü sayesinde çalışanlar, gün boyunca bilgisayarlarını daima şarj etmek zorunda kalmadan çalışabiliyorlar. Ayrıyeten muhtaçlık duyduklarında süratli şarj ile pili sadece iki saat içinde %100’e ve 45 dakikadan daha kısa müddette yüzde 50’ye kadar doldurabiliyorlar. Toza ve suya karşı ABD askeri standard MIL-STD 810G uyumluluğu taşıyan TravelMate P6 modelleri, havaalanı güvenlik denetimlerinde alabilecekleri darbeler, düşmeler ve öbür aksiliklere karşı sağlamdır. MIL-STD 810G standardı, dizüstü bilgisayarın basınca, yağmura, neme ve çok sıcaklıklar üzere şiddetli dayanıklılık testlerine karşı direncini ölçen katı prosedürleri takip ediyor.

TravelMate P6’nın, parmak izi okuyucusuyla ve kızılötesi web kamerası ile oturum açma süreçleri yapılabiliyor. Ayrıyeten, sistemin web kamerası kullanılmadığında kapalılık için fizikî olarak kapatılabiliyor. Trusted Platform Module (TPM) 2.0 yongası ve Intel vPro® platformuna entegre gelen Intel® Active Management Technology, inançlı kimlik doğrulamayı kolaylaştırırken, şirket bilgilerini muhafaza altına alıyor.

USB 3.1 Gen 2 Type-C™ Thunderbolt™ 3 ilişkisi, bilgisayara takılan USB Tip-C aygıtlarında 40 Gbps’ye kadar son derece süratli bilgi transferine imkan sağlarken, 8K imaj ünitelerini çalıştıracak kadar da güç beslemesi yapabiliyor. Micro SD kartın yer aldığı geniş temas noktası yelpazesiyle içerik paylaşımı yapmak son derece kolay hale geliyor.

Dizüstü bilgisayarda kristal netliğinde görüntü konferans için çift hoparlör bulunurken, dört mikrofonlu ses sistemi, sesleri 2 metreye kadar aralıktan alabilirken, süratli ve hakikat sesli komutlar verilebilmesini sağlıyor. Skype for Business Sertifikalı aygıt, kullanışlı toplantı özellikleriyle son teknoloji ses ve görüntü sunuyor. Hasara sağlam, ultra hassas Corning Gorilla Glass NBT Dokunmatik Yüzey ile ise TravelMate P6, hassas hareket denetimi ve kaydırma tecrübesi ile birinci sınıf bir kullanıcı tecrübesini kullanıcısına sunuyor.

Acer TravelMate P6, Trendyol.com üzerinde 18.373,95 fiyatla satışta.