ESET’ten Güvenli İnternete Türkçe Destek

Çocuklar için internete bağlı aygıtların kullanım müddeti her geçen gün artıyor. Evvelce tatil devirlerinde artan kullanım alışkanlıkları, dijital dünyanın eğitim sistemine daha çok girmesiyle birlikte tüm yıla yayılmış durumda. Yalnızca oyun oynama ve vakit geçirmenin değil toplumsallaşmanın de bir kesimi olarak görülen internet kullanımı bilhassa çocuklar için riskleri de beraberinde getiriyor.

ESET Türkiye Eser ve Pazarlama Müdürü Can Erginkurban dijital okuryazarlığın, eğitimin her alanında olduğu üzere, çocukken öğrenilmesi gerektiğinin altını çizerek, ESET olarak bu alanda kaliteli içerik üretme sorumluluğuna takviye vermek emeliyle çalışmalar yürüttüklerini belirtti. Saferkidsonline sitesi üzerinden hem çocuklara hem de anne babalara yönelik içerikler üretildiğinin altını çizen Erginkurban hem yenisi hem de gereksinimleri gözeterek Türkçe görüntü içerik üretmeye kıymet verdiklerini söyledi.

Kimlik Hırsızlığı, Yabancılar, Aldatmacalar, Kaçırma Korkusu ve Siber Zorbalık ile ilgili beş başka animatif görüntü ile paylaşılan bilgiler çocukların ilgi ile izleyebilecekleri bir anlatım lisanına sahip. Anne babaların, eğitimcilerin çocuklara bilgi vermelerine de takviye olmayı amaçlayan görüntü serisine https://saferkidsonline.eset.com/tr/kids-zone/young adresinden ve https://www.youtube.com/user/ESETTurkiye1/videos üzerinden ulaşılabilir.