Windows 11 KB5015882 ile Dosya Gezgini Sorunları Çözülüyor

Microsoft, KB5015882 güncellemesini Windows 11 sürüm 21H2 için kullanıma sundu. Öteki tüm güncellemeler üzere, bu isteğe bağlı güncelleme de Windows Update aracılığıyla indirmeye açıldı. Ayrıyeten Windows 11 KB5015882’nin çevrimdışı yükleme belgelerine bu ilişkiden erişebilirsiniz.

Çeşitli söylentilerde Microsoft’un Windows 11 23H2’yi iptal ettiğinden bahsediliyordu. Microsoft, şayet söylentiler doğruysa özellikleri ana sürümleri bekletmeden daha erken tarihte kullanıcılara ulaştıracak. Bu nedenle test kanallarında gördüğümüz çeşitli özellikler beklediğimizden daha erken kullanıma sunulabilir.

Resmi sürüm notlarına nazaran Windows 11 artık odak yardımı açıkken acil ihtarlar almanıza müsaade veriyor. Bu özellik, taşınabilir cihazlarınızdaki bildirimleri gizleyen rahatsız etme moduna misal halde çalışacak.

Microsoft, birkaç yeni özelliğe ek olarak, klavyedeki oynat ve duraklat butonlarını kullandığınızda Evrak Gezgini’nin çalışmayı durdurmasına neden olan bir sorunu düzeltti. Bununla birlikte, Başlat Menüsü’nde sağ tıkladığınızda Belge Gezgini’nin karşılık vermemesine neden olan bir kusur da tahlile kavuştu.

Yeni yapıyla birlikte, aygıtınız uygunsa Windows’un birinci başlangıcında daha yeni bir Windows 11 sürümüne güncellemeniz için bir seçenekle karşılaşacaksınız. Tam değişim günlüğüne ulaşmak için bu ilişkiyi kullanabilirsiniz.