Sony PSVR 2 Hakkında Daha Fazla Detay Açıklandı

Sony, PlayStation 5 oyun konsolu için bir sanal gerçeklik (VR) aksesuarı olan Sony PSVR 2 başlığı hakkında daha fazla ayrıntı paylaştı. Buna nazaran, yeni entegre ön kameralar transparan görünümü, sinematik modu ve daha fazlası için kullanılacak.

Öncelikle transparan modu, direkt bir görünümün kilidini açacak. Başlık kullanılarak yahut yansıtılan ekran aracılığıyla bir kart seçilerek aktifleştirilen mod, kullanıcıların önlerinde ne olduğunu görmelerini sağlayacak.

Transparan görünümünün kilidini açan sanal kart, Denetim Merkezi’nde bulunuyor. Ayrıyeten oyun alanını ayarlamak üzere öbür PSVR 2 ayarlarını da sunuyor. Yeni güncelleme ayrıyeten kullanıcıların mobilyalara çarpmadan inançlı bir formda oynamasına da yardımcı oluyor.

PSVR 2’nin dışa bakan kameraları, bir odadaki mobilyaları ve başka pürüzleri otomatik olarak algılayabilecek. Başlık, oyun alanının 3 boyutlu bir modelini oluşturabilecek. Oyuncular, mobilya ve kaçınılması gereken öteki mümkün objeleri haritalamak için bu özelliği kullanabilecek. Başlık, evvelce belirlenmiş bir sona çok yaklaştıklarında oyuncuya görsel bir ihtar verecek.

Yaklaşan güncelleme tıpkı vakitte sinematik modun da kilidini açacak. Bu mod sanal bir sinema ekranında PS5 sistemine ve kullanıcı arayüzüne, ayrıyeten tüm VR olmayan oyun ve medya içeriğine direkt erişim sunuyir. Sinema modundaki içerik, 24/60Hz ve hatta 120Hz kare süratiyle 1920×1080 HDR görüntü formatında görüntülenecek.