Samsung’dan Aynı Anda Birden Çok Yemek Pişiren Teknoloji: Dual Cook Flex

Samsung, yenilikçi pişirme teknolojileri bakış açısını mutfaklara yansıtmaya ve kullanıcıların hayatını kolaylaştırmaya devam ediyor. Samsung’un Dual Cook Flex™ teknolojisi, birden fazla yemeğin birebir anda pişirildiği durumlarda üst pişirme alanını, alt pişirme alanına tesir etmeden denetim edebilmeye ve ısı kaybını önlemeye yardımcı oluyor. Ayrıyeten, kullanıcıların vakitten ve güçten tasarruf etmesini de sağlıyor.

Örneğin; kullanıcılar fırında kabarmış ve pofuduk bir kek yahut ekmek yapmak istediğinde epey işe yarayan bu teknoloji, tek bir tıkla üst kapağı açarak bir et yemeğini denetim ederken, alt kısımda de kek yahut ekmeği pofuduk bir biçimde pişirmeye devam etmeyi sağlıyor. Isı kaybı olmadan yahut alt bölgede yemek pişirilmesini engellemeden daha efektif ve düzgün bir pişirme sonucunu kullanıcılara sunuyor. 

Kullanıcılar Dual Cook Flex™ sayesinde ayrıyeten, farklı sıcaklık ve vakit ayarları ile basitçe üst bölgeyi ve alt bölgeyi birebir anda kullanabiliyor. Böylelikle farklı yemekleri verimli bir biçimde hazırlayabilirken, en yeterli lezzetlerin keyfini çıkarmak daha kolay hale geliyor.

Örneğin; kullanıcılar isterlerse fırının yalnızca üst yarısını açabiliyor ve bu sırada alt yarısında ikinci yemeği pişirebiliyor. İsterlerse de fırının tamamını açabiliyorlar. Kullanıcılar, esnek bir kapağa sahip olan fırının alt kısmı hava almadan, yalnızca üst fırın kapağını da açıp kapatabiliyor. İki fırın bölmesi ortasında seperatör yer aldığı için alt ve üst kısımlar ortasında hava geçişi mümkün olmuyor.

Dual Cook Flex™ teknolojisi yalnızca pişirme sürecini verimli hale getirmekle kalmıyor, yemekleri hazırlarken vakitten ve güçten tasarruf etmeyi de sağlıyor. Örneğin, sadece üst bölgeyi kullanarak yemek hazırlama mühletini %22 oranında kısaltabiliyor ve tüm fırını ısıtmakla karşılaştırıldığında güç tüketimini %20 oranında azaltabiliyor.

Bir cevap yazın