Samsung Galaxy S22 FE İptal Edilmiş Olabilir

Samsung, birinci olarak 2020 yılında Samsung Galaxy S20 FE modelini piyasaya sürmüştü. Uygun fiyatıyla ön plana çıkan S20 FE, amiral gemisi düzeyine yakın özellikleriyle de kullanıcıların dikkatini çekmeyi başarmıştı. Daha sonrasındaysa S21 FE modelini lanse eden Samsung, ne yazık ki bu modeliyle istediği satış sayılarına ulaşamamıştı. Tüm gözler serinin bir sonraki modeli olacak olan Samsung Galaxy S22 FE modeline çevrilmişken, Güney Koreli şirketin kelam modeli piyasaya sürmeyeceği argüman edildi.

Samsung’a yakınlığıyla bilinen SamMobile‘ın özel haberine nazaran, SM-S900 kod ismine sahip olması beklenen Samsung Galaxy S22 FE modelinin şirketin rastgele bir bilgi tabında bulunmadığı ve bahsi geçen modelin ertelenmiş olabileceği konuşuluyor.

Şimdilik Samsung’un neden bu türlü bir atılıma imza atacağı bilinmiyor. Lakin, S22 FE’nin iptal edilmesinin en büyük nedeni olarak S21 FE’nin düşük satış sayıları gösteriliyor.

Aynı vakitte bir öbür raporda da Samsung’un Fan Edition serisini büsbütün iptal edeceği ileri sürülmüş. Bunun yerine de Galaxy S serisindeki temel modellerin Fan Edition modellerinin yerini alacağı argüman ediliyor.