PS Plus Deluxe, Extra ve Essential Türkiye’ye Geldi! İşte Fiyatları

Uzun vakittir beklenen PS Plus Deluxe, Extra ve Essential üyelik paketleri, ortalarında Türkiye’nin de bulunduğu Avrupa ülkeleri, Avustralya ve Yeni Zelanda için faal hale getirildi.

Sony, şimdi paketlere sunulacak oyunları tam olarak netleştirmese de, ABD’de sunulan paketlere misal olması bekleniyor. Mevcut PS Plus aboneleri, rastgele bir süreç gerçekleştirmeden PS Plus Essential aboneliğine aktarılacak. PS Now aboneliğine sahip olan kullanıcılar ise PS Plus Deluxe isimli pakete yükseltilecek.

Sony, yeni paketler için fiyatları da duyurdu. Kelam konusu paketlerin Türkiye fiyatları şu formda;

PS Plus Deluxe PS Plus Extra PS Plus Essential
Fiyat 1 Aylık – 70 TL
3 Aylık – 190 TL
12 Aylık – 460 TL
1 Aylık – 60 TL
3 Aylık – 165 TL
12 Aylık – 400 TL
1 Aylık – 40 TL
3 Aylık – 100 TL
12 Aylık – 240 TL
Ayrıcalıklar Tüm ayrıcalıklar Yüzlerce oyuna erişim Aylık oyunlar, çevrimiçi çok oyunculu takviyesi ve özel indirimler

PlayStation Plus’ta artık, istediğiniz özellikleri ve oyunları içeren bir plan seçmenize imkan tanıyan, kademeli fiyatlandırma ve özelliklere sahip üç üyelik planı bulunuyor.

Çevrimiçi çok oyunculu oyunlar, aylık oyunlar ve özel indirimler üzere bildiğiniz PlayStation Plus özellikleri artık PS Plus Essential üyelik planını oluşturuyor. PlayStation Plus Extra planının bir kesimi olarak PS4 ve PS5 oyunlarından oluşan bir Oyun Kataloğu eklendi, PlayStation Plus Deluxe ise size Klasikler Kataloğu ve PlayStation Store’dan bir dizi yeni oyun için hudutlu vadeli denemeler sunuyor.

PlayStation Now, PlayStation Plus ile birleştirildi ve indirilebilecek yüzlerce oyundan oluşan bir oyun kitaplığı da dahil olmak üzere PlayStation Now’ın özellikleri artık yeni PlayStation Plus hizmetinin bir kesimi.

Daha evvel bir PlayStation Now abonesiyseniz, PlayStation Now aboneliğinizle ödediğiniz tüm özellik ve avantajlara erişiminizi sürdürerek yeni PlayStation Plus Deluxe Planına taşınacaksınız. Daha evvel hem PlayStation Plus hem de PlayStation Now’a abone olduysanız, artık PlayStation Plus Deluxe üyeliğiniz için yinelenen ödeme tarihi ve fiyatı olan tek bir üyeliğiniz olacak.

Fiziksel satın aldığınız yahut PlayStation Store’dan indirdiğiniz oyunları çevrimiçi oynamak için bir PlayStation Plus üyelik planına gereksiniminiz var.

Fortnite, Apex Legends ve Call of Duty Warzone üzere birçok fiyatsız oyun üyelik gerektirmez.