Microsoft Teams için Excel Live Tanıtıldı

Microsoft, Excel uygulamasını direkt Teams toplantılarına getirmek üzere hazırlık yapıyor. Excel Live ismi verilen özellik Teams toplantı iştirakçilerinin Excel elektronik tablolarını birlikte gerçek vakitli olarak düzenlemeleri için yeni bir yol sunuyor.

Excel Live, Microsoft’un bu yılın başlarında ayrıntılandırdığı Microsoft Teams’deki Live Share fonksiyonunun bir kesimi durumunda. Hem de bunun için bir aygıtta Excel’in heyeti yahut çalışır durumda olmasına bile gerek yok. Ek olarak Excel’in olağan bir sürümünde olduğu üzere muhakkak müsaadeler ayarlamak yahut değişiklikleri izleme üzere özellikleri de kullanmak mümkün olacak.

Excel’in bu entegrasyonunun Ağustos ayında gelmesi bekleniyor ve bugün başlatılan Teams’de yeni bir ortak açıklama özelliğini tamamlayacak. Ortak çalışma açıklamaları, tüm toplantı iştirakçilerinin bir toplantıda paylaşılan rastgele bir içeriği çizmesine, yazmasına yahut üzerine reaksiyon vermesine imkan tanıyor. Aslında bu, Microsoft’un Beyaz Tahta uygulamasında bulacağınız araçlarla tıpkı fakat açıklama eklemeye başlamak için farklı bir tecrübe başlatmanız yahut içeriği içe aktarmanız gerekmiyor.