HyperX Cloud Alpha Wireless İncelemesi

Bir oyuncu kulaklığını nasıl kazayla incelemiş olabilirim? Aslında kıssa pek kolay, ofis içinde kullanılacak bir kulaklık ararken, “Al o dolaptakilerden birini abi…” kelamı üzerine HyperX Cloud Alpha Wireless kutusunu alıp sevinçle meskenin yolunu tuttum. Bir ay sonra ofistekilerin kulaklığı aradığını görünce de benim aslında incelemeye gelen kulaklığı almış olduğumu fark ettim!

Tabii madem kulaklıkla bir ay geçirdim, neden inceleme görüntüsünü da ben çekmeyeyim, diye düşündüm. Bu kararı vermemde kulaklıktan oldukça mutlu kalmış olmamın da hissesi var.

Tasarım Özellikleri

HyperX Cloud Alpha Wireless epeyce sade bir dizayna sahip, siyah gövde üzerine biraz kırmızı ayrıntı atılmış ve ortaya benim çok hoşuma giden bir tasarım çıkmış. Kulaklık epey hafif ve başa rahat oturan, istikrarlı bir yapıya sahip. 335 gramlık yük, mikrofonu da sökerseniz 322 grama düşüyor.

Kulaklık yalnızca wi-fi irtibatı ile çalışacak formda tasarlanmış. Beraberinde gelen USB dongle ile PC ya da Playstation konsola bağlanarak kullanılıyor. PC için bir denetim yazılımı olsa da, kurmak kural değil. USB dongle takıldığı andan kulaklıkla irtibata geçiyor ve kullanıma hazır oluyor.

HyperX Cloud Alpha Wireless özellikleri

Ses Kalitesi

Çoğu insan 35 yaşından sonra, ilerleyen yaşın da tesiriyle sertleşen dokular yüzünden duyma yetisinde zayıflamaya şahit olur. Bende de durum farklı değil, birden fazla vakit kaliteli bir hoparlör setiyle bile yüksek frekanstaki seslerin bir kısmını duyamıyorum.

Ancak bu kulaklık benim bile pek uygun bir tecrübe yaşamama imkan sağladı. Oyunlar, sinemalar ve müziklerde sorun yaşamadım. Her ne kadar bir “odyofil” kadar meraklı ve bilgili olmasam da, deneyimimden keyif aldığımı da rahatça söyleyebilirim.

HyperX Cloud Alpha Wireless mikrofon özellikleri

Sonuç Değerlendirmesi

HyperX Cloud Alpha Wireless oyuncu kulaklığının tahminen de en zayıf tarafı, wi-fi dışında bir irtibat seçeneği sunmaması. Kabloyla bile kullanamıyorsunuz, bu da şarj ederken kullanma ihtimalini ortadan kaldırıyor.

Ancak batarya kapasitesi buna pek gerek de bırakmıyor. Kronometre tutarak denemedim, o yüzden firmanın 300 saat batarya ömrü vaadinin ne kadar gerçek olduğunu bilemiyorum. Lakin kullanım mühletinin oldukça uzun olduğu dikkatimi çekti. Kulaklığın şarjı en son ne vakit şarj ettiğinizi unutturacak kadar uzun gidiyor.

Sonuç olarak hafif, rahat ve çok uzun mühlet rahatça kullanabileceğiniz kaliteli bir kulaklık arıyorsanız, bu modeli de tercih listenize alın derim. Şahsen epey mutlu kaldım ve kullanmaya da devam edeceğim.

HyperX Cloud Alpha Wireless

Teknik Özellikler:

Kulaklık Özellikleri:
Şoför: Dinamik, neodim mıknatıslı 50 mm
Tip: Kulak üstü, dairesel, ardı kapalı
Frekans karşılığı: 15 Hz – 21 kHz
Empedans: 62 Ω
Hassasiyet: 1 kHz’de 103 dBSPL/mW
T.H.D.: ≤ %2
Çerçeve tipi: Alüminyum
Kulak yastıkları: Hafızalı köpük ve birinci sınıf yapay deri

Mikrofon Özellikleri:
Eleman: Elektret kondansatör tipi mikrofon
Kutup nizamı: Çift istikametli, Gürültü önleyici
Frekans karşılığı: 50 Hz – 7.2 kHz
Hassasiyet: -15 dBFS/Pa, 1 kHz’de

Bağlantılar ve Özellikler:
Ses ilişkisi: Kablosuz USB
USB ses formatı: Stereo
USB özelliği: USB 2.0
Örnekleme oranları: 48 kHz
Bit Derinliği: 24 bit
Dahil edilen sanal surround ses: DTS Headphone:X
Ses denetimleri: Yerleşik ses kontrolleri

Pil:
Tip: Şarj edilebilir lityum-polimer
Pil ömrü: 300 saate kadar
Şarj mühleti: 4.5 saat

Kablosuz Özellik
Tip: 2.4 GHz
Kablosuz uzaklık: 20 metreye kadar3

Fiziksel Özellikler:
Tartı: 322g
Mikrofon ile birlikte tartı: 335g
Kablo uzunlukları ve çeşitleri: USB şarj kablosu(0.5m)