Gelişim Ligleri değerlendirme toplantısı online olarak yapıldı

Gelişim Ligleri’nin ele alındığı toplantı, TFF Futbol Gelişim Yöneticisi Oğuz Çetin idaresinde yapıldı. 2022-2023 döneminde Gelişim Ligleri’nde uğraş edecek profesyonel kulüplerin, gençlik gelişim teknik sorumluları ve gençlik gelişim idari sorumlularının yer aldığı toplantıda öncelikle 2021-2022 dönemi değerlendirildi.

Online olarak yapılan toplantıda 2022-2023 Gelişim Ligleri döneminde yapılması planlanan değişiklikler, dönem planlaması, oyuncu uygunlukları ve 2022-2023 dönemi için liglerin oynatılma asılları hakkında görüş alışverişinde bulunuldu.

Türk futbolunun gelişimini sağlama misyonu ile Futbol Gelişim Yöneticiliği tarafından “Antrenör Eğitimi” ve “Genç Oyuncu Gelişimi”ni bir ortaya getirecek yeni projenin ana sınırları da kıymetlendirme toplantısında gençlik gelişim programı teknik sorumluları ile paylaşıldı.

Antrenörlerin “FGD Genç Oyuncu Gelişim Programı”nda yer alması ve genç kadrolarda çalışan antrenörlerin “FGD Antrenör Eğitim Programı” kapsamındaki eğitimlerine süreklilik kazandırılması amacıyla TFF ile Harika Lig, 1. Lig, 2. Lig ve 3. Lig kulüpleri ortasındaki iş birliğini artıracak program dahilinde özel çalışmalar yapılıyor. Gençlik gelişim teknik sorumlularına verilecek özel bir eğitim ile profesyonel kulüplerde misyon alacak gençlik gelişim teknik sorumlularının, kendi kulüplerinde çalışan ve FGD antrenör eğitim programlarına katılan tüm antrenörlerin kulüp ortamındaki faaliyetlerini gözlemlemeleri, değerlendirmeleri, mentörlük yapmaları ve gelişim süreçlerini Futbol Gelişim Yöneticiliği ile paylaşmaları planlanıyor.

TFF Futbol Gelişim Yöneticisi Oğuz Çetin, birinci kademede online olarak yapılan toplantıların kulüplerin gençlik gelişim programı teknik sorumluları ile yüz yüze bir ortaya gelerek devam edeceğini söyledi. Çetin, kulüplere bu toplantıların takvimi ile ilgili ilerleyen günlerde bilgilendirme yapılacağını belirtti.