Galatasaray’da Okan Buruk heyecanı! Oyuncular çok memnun

Galatasaray’da yeni bir devir başlıyor. Teknik yönetici Fatih Terim’in akabinde grubun başına geçen Domenec Torrent beklentileri karşılayamazken birçok oyuncuyu da küstürdü.

Özellikle de Alex Cicaldau, Olimpiu Morutan, Barış Alper, Alpaslan Öztürk ve Emre Kılınç’ın İspanyol teknik adamla yıldızı barışmadı.

Torrent’e kendisini bir türlü kabul ettiremeyen Galatasaraylı futbolcular, Buruk’la çalışacak olmaktan hayli mutlular…

Ayrıca başka oyuncular da kendi lisanlarından anlayacak genç bir teknik adamın misyona gelmesine sevindiler.

DÖRT GÖZLE BEKLİYORLAR

Daha evvel ayrılmak istediğini idareye bildiren Sacha Boey de hoca değişikliği sonrasında sarı-kırmızılı grupta devam etme kararı aldı.

Bir parlayıp bir kaybolan Emre Kılınç da Başakşehir’i çalıştırdığı periyotta kendisini transfer etmek isteyen Buruk’la sonunda Galatasaray’da buluştu.

Cicaldau, Morutan, Barış Alper, Alpaslan ve Emre Kılınç başta futbolcular kendini göstermek için Galatasaray’ın yeni dönem hazırlık kampını dört gözle bekliyor.

YARDIMCILARI KİM OLACAK?

Okan Buruk’un, Galatasaray’da artık mesaisine başlaması bekleniyor. Lakin yardımcılığını yapacak kimi isimler epey dikkat çekecek cinsten…

Eski Beşiktaşlı Ekrem Dağ’ın yanı sıra Fenerbahçe’de forma giyen Pierre Webo ve Can Okuyucu ile Fenerbahçe’de Daum ve Zico’nun yardımcılığını yapan İrfan Saraloğlu Buruk’un grubunda yer alıyor.

Genç hocanın, tıpkı isimlerle mi devam edeceği, yoksa yeni bir takım mu kuracağı merak konusu…

PARİS’TEN DÖNÜYOR

Fransa’dayken Erden Timur’un teklifini hiç düşünmeden kabul eden Okan Buruk’un bugün İstanbul’a gelmesi ve Nef Stadı’nın yolunu tutması bekleniyor.

Başkan Dursun Özbek’le bir ortaya gelecek olan başarılı çalıştırıcı, ayrıntıları görüşecek. 2 yıllık mukavele imzalayacak olan Buruk için resmi açıklama bekleniyor.

TEK MAKSAT ŞAMPİYONLUK

Başkan adayı olduğu devirde Metin Öztürk’le prensipte anlaşan Okan Buruk, 8 yıldır çalıştığı takımıyla birlikte aylardır sarı-kırmızılı grubun detaylı tahlilini yapıyor.

Yıllarca Galatasaray formasını muvaffakiyetle taşıyan ve “En büyük hayalinin Galatasaray’ı çalıştırmak” olduğunu söyledikten sonra birinci maksadına ulaşan genç çalıştırıcı, sarı-kırmızılı grupla da şampiyonluk yaşamayı çok istiyor.

“Tek amaç şampiyonluk” diyen Buruk, idaresi de çok zorlamayacak nokta transferler yapmayı planlıyor.