FENERBAHÇE HABERLERİ – Jorge Jesus o konudan rahatsız! Oyun sisteminde…

Fenerbahçe tüm hazırlıklarını Şampiyonlar Ligi 2. Ön Eleme Tipi’nde Dinamo Kiev ile 20 Temmuz’da oynayacağı birinci maça nazaran yapıyor.

Sarı-lacivertli grup, Avusturya’da oynadığı birinci hazırlık müsabakasında Sırp rakibi Partizan’ı 1-0 yenerken, teknik yönetici Jorge Jesus pek çok husustan mutlu kaldı lakin bir mevzuda büyük mutsuzluk yaşadı.

Sabah’ın haberine nazaran; deneyimli hoca, ekibin oturtmak istediği sisteme olan inancından oldukça memnun lakin bilhassa üçüncü bölgede yapılan kolay pas yanlışları canını sıkıyor.

‘BİZİM İÇİN EN HAKİKAT DİZİLİŞ 4-1-3-2’

Portekizli teknik yönetici, 4-1- 3-2 tertibinin kadro için en uygun sistem olduğunu belirtiyor.

Çift forvetle alanda olmanın rakiplere baskı kurma konusunda son derece tesirli bir nizam olduğunu düşünen Jesus, “Oyuncular bu sistemi oynamaya yatkın. Elimizde çok fazla forvet ardı özellikli oyuncu var ve onların yaratıcılığından faydalanabileceğimiz en gerçek diziliş bu” diyor.

‘DAHA FAZLA KONSANTRE OLUN’

Jesus, grubun çok kolay top kaybı yapmasından ise son derece şikayetçi.

Bu hususta ferdi olarak oyuncularıyla görüşmeler yapan Portekizli, herkesten Dinamo Kiev maçını düşünerek daha fazla konsantre olmasını istedi.

67 yaşındaki çalıştırıcı, “Özellikle atak bölgesinde yaptığımız top kaybı bizi güç durumunda bırakıyor. Grup olarak fazla yoruluyoruz. Bunu bitirmemiz lazım” dedi.

FENERBAHÇE’NİN OYNADIĞI HAZIRLIK MAÇLARI

Fenerbahçe 2-2 Shkupi
Fenerbahçe 4-0 Tirana
Fenerbahçe 4-2 Al Shamal
Fenerbahçe 1-0 Partizan

SIRADAKİLER

6 Temmmuz: MOL Vidi
10 Temmuz: Hull City

ŞAPKADAN İSMAİL ÇIKTI

Kanarya’nın 2020 yılında Gölcük’ten transfer ettiği, akabinde Balıkesir, Adana Demir ve son olarak Bursa’ya kiraladığı İsmail Yüksek göz dolduruyor.

Sosa ve Ozan’ın ayrılığı, Mesut Özil’in takım dışı olması, Gustavo, Mert Hakan ve Crespo’nun sakatlıkları nedeniyle boşalan orta alan bölgesinde bir anda yıldızlaştı.

Partizan maçına 11’de başlayan 23 yaşındaki orta saha, Zajc’la birlikte o bölgeyi harika kapattı.

Bu dönem da kiralık gönderilmesine kesin olarak bakılan İsmail, Jesus’un gözüne girmeyi başardı.

Portekizli hoca Avusturya kampı dönüşü son kararını verecek.